Bagnis - Lama | Ostatní Autor: ViktorČistič

14.10.2014 14:13
Tenis
Ostatní
2014-10-14 17:30:00
2
4
Bagnis CS 2:0
BET365
Ostatní

Další zápas který mě zaujal je opět zápas na challengru v San Juan, kde se v prvním kole představí argentinec Bagnis a čilan Lama.

Facundo Bagnis, aktuálně na místě 119. žebříčku ATP, ročník 1990 je poměrně spolehlivým tenistou co se týče turnajů nižší kategorie. Hraji ho rád, páč skoro vždy dokáže přejít minimálně dvě kola.Je i v širší nominaci Daviscupového mužstva Argentiny. Pořád se plácá na úrovni challenger, sem tam se dostane do main draw turnajů ATP. Za zmínku stojí pětisetová bitva na French open proti Benneteauovi, když dokázal vyhrát 18-16 v pátém setu.Je ortodoxním antukářem, na jiném povrchu hraje velmi velmi sporadicky. Na antuce to má 281/190, letos pak 29/22. Jeho výhodou je levoruký servis, dobrá hra od základní čáry, skvělý pohyb a nebojí se výměny ukončovat. Obhajuje zde čtvrtfinále, takže o motivaci má postaráno.

Gonzalo Lama je mladý Čilan, ročník 1993,aktuálně na 208.pozici žebříčku ATP a taktéž výhradně antukář, ale již bez větších úspěchů na okruhu.Sice letos dokázal vyhrát jeden podnik série challenger, ale kvalit Bagnise zatím nedosahuje. Celkově na antuce to má 98/72, letos pak 28/15. Jeho servis není tak dobrý jako Bagnisův, a v jediném v čem se mu může vyrovnat je mezihra, ikdyž tu má Bagnis o něco lepší. Dokáže porážet hůře postavené hráče,  ale na lepší už nestačí. Loni tu hrál osmifinále.

Co je pro mě směrodatné jsou vzájemné zápasy, v kterých vede Bagnis 2:0 a oba zápasy zvládl ve dvou setech 6:1 6:4 a 6:4 6:4. Oba se hráli letos, poslední před měsícem. V obou zápasech byl Bagnis jasně lepším tenistou, což ukazují i stats. V posledním zápase na servisu 74% a 50% vyhraných míčků, vytvořil si 13 BP, ale využil pouze 2BP, jinak by to vítězství bylo ještě výraznější. Sám povolil 6BP, ale všechny odvrátil.V druhém zápase byl na servisu ještě lepší, na podání měl 90% a 66% vyhraných míčů, měl 8BP a proměnil 2BP.Sám nenabídl ani jeden BP. Lama má problémy na servisu, a hlavně druhý jeho servis je vodou na mlýn pro Bagnise. Úspěšnost Lamy na podání byla v prvním spielu 66% a 39% a v druhém zápase 54% a 48% !!

Verdikt: Facundo Bagnis je lepším tenistou, hraje v domácím prostředí, obhajuje čtvrtfinále, má s Lamou lepší bilanci vzájemných zápasů a věřím, že i tento třetí zápas zvládne bez větších problémů.

Bet365 nám nabízí @2,0 což ej velmi pěkné, konkurence je někde kolem @1,87, Marathon dokonce 1,73 což mám fair, a proto hraji ve zvýšeném vkladu.