Novosibirsk 61b. je na peknom 4.mieste, pričom oproti svojim konkurentom majú poväčšine 3 zápasy k dobru, čo budú určite chcieť využiť. Momentálne má Sibir veľmi dobrú formu a hlavne doma im to šlape super. Posledne si to odniesla Jugra 5:2 a Nižnekamsk 7:2. Bodovo sa darí viacerým hráčom, čo je len dobre. Najlepšie sú na tom členovia 1.útoku Kugryšev (12+16), Enlund (10+17), Koskiranta (9+14) či bek Hersley (9+8).
Togliatti 39b. je na tom horšie. Lada je "pod čiarou" (11.miesto),keď aktuálne stráca na ôsmy Traktor 7 bodov. K tomu treba pridať aj 3.najhorší útok v lige + slabú formu. Aktuálne sú navyše na veľmi náročnom tripe, keď za sebou majú výjazdy vo Vladivostoku 3:0, Chabarovsku 3:2 a Novokuznecku 5:3. Toto je naozaj náročný výjazd ako na fyzické sily tak aj na časové posuny. Štatistikám vládnu Petrov (6+12), Valuisky (10+6) a Zaťovič (7+6).
Favorita tu mám jasného. Sibir je doma tradične silný a nepríjemný. Aktuálne má aj peknú formu a kvalita je tiež na jeho strane. Hlavne v útoku sa môže prejaviť omnoho lepšia strelecká potencia borcov z Novosibirsku. Ladu čaká 4.duel na mega ťažkom tripe. Zatiaľ všetko prehrala, pričom nestačila aj na slabučký a zraneniami zmietaný Chabarovsk. Síl rozhodne teda nebudú mať na rozdávanie a to ich ešte čaká aj stretnutie v Čeljabinsku. V prospech domácich hovorí aj ich presilovka, ktorá je veľmi dobrá (22,4% 6.miesto), pričom Lada (10,3% 27.).