Martin 49b. je na 7.mieste a posledné 4 duely dokázali vyhrať. Pre mužstvo, ktoré sa dlho borilo a trochu ešte aj borí so zraneniami určite vítaná vzpruha. Momentálne to už je výrazne lepšie, keď sa vrátil dôležitý prvý center Galamboš (19/9+13), ďalší dôležitý a skúsený center Svoboda (11/2+3), Zucker (8/2+2). No a do mužstva pribudlo duo Dlouhý a Podzinš, pričom hlavne Lotyš so skúsenosťami z KHL sa ukazuje zatiaľ v slušnom svetle aj keď čas ešte ukáže viac.
V uplynulých dueloch teda zdolali Žilinu 1:2pp, Zvolen 1:2sn, Trenčín 2:1 a Nitru 3:4sn. Žiadne gólové hitparády, no výkony idú pomaly hore, výhry im pomôžu + doma ich potlačia výborní diváci, ktorý chodia na zimák v parádnom počte aj napriek 7.miestu a ženú svojich dopredu.
Piešťany 40b. sú za Martinom na 8.pozícii a forma je diametrálne rozličná. Havrani padli v posledných 4 dueloch, pričom posledné dva zápasy ich už vedie nový kouč Gudas, keď jeho predchodca abdikoval a chlapsky si priznal, že mužstvo pod jeho vedením nedokáže vyhrávať a chce tak dať hráčom nový impulz. Piešťanci už teda nebodovali 4 kolá: 0:4 s Popradom, 4:3 v Žiline, 3:5 so Zvolenom a 4:0 v Trenčíne. Mužstvo nieje úplne zle vyskladané, sú tam aj skúsení borci aj draví mladíci no aktuálne sú "pod dekou", nový kouč a musia sa pozbierať a odraziť od dna.
Tu čakám, že domáci by mali brať všetky body. Tí sú na pozitívnej vlne. Vrátilo sa im pár dôležitých hráčov, prišli aj výhry a doma ich bude hnať zaplnený zimák. To hostia majú opačné problémy. Mužstvu sa nedarí, hráči si musia zvyknúť aj na nového kouča. Ich obrana je 2.najhoršia a vonku sú úplne najslabším mužstvom.
Domáca partia okolo Markoviča bude chcieť určite potiahnuť sériu výhier a súper nato príde celkom vhodný. Tento rok vyhral Martin oba domáce zápasy (4:2, 5:2) a jeden zápas uchmatol aj v Piešťanoch (1:2sn). Forma a pohoda hovorí v prospech MHC, pričom keď už som spomínal tú slabú obranu hostí tak nemalý podiel na tom majú aj golmani. Domáci Čech (30/92,14%) často drží svoj celok nad vodou, kdežto piešťanské duo Šúrek (28/89,96%)-Rybár (18/88,67%) ani zďaleka nemá také čísla a niesú takými oporami.
Takže zahrám si domácich za slušný kurz, ktorý pôjde dole.