Sirius - Linköping | Ostatní Autor: petrbatek

22.1.2015 13:02
Ostatní
Ostatní
2015-01-22 19:00:00
2
3
Sirius
BET365
Ostatní
Dohrávka 18. kole švédské nejvyšší florbalové soutěže mne stejně jako minulé kolo vede k sázce na domácí Sirius, který tentokrát hostí 4. tým tabulky Linkoping.
Sirius tak jak jsem očekával porazil v minulém kole doma Mullsjo 8:6, ovšem výsledek může malinko zkreslovat, Sirius vedl již 5:0, pak malinko polevil když si nechali snížit na 5:3, poté ovšem opět zabrali a šli do vedení 8:4 a poslední dvě branky inkasovali až v poslední minutě když už o nic nešlo, ovšem od Siriusu to byl tradičně doma velmi kvalitní výkon.

Něco o týmu Siriusu si můžeme připomenout z minulé analýzy:
Sirius se v posledních týdnech dostal do velké pohody, dokázali bodovat 5x za sebou, navíc na domácí půdě mají velmi dobrou bilanci, když ze 7 domácích zápasů hned 5x vyhráli za 3 body, 1x remizovali a jen 1x prohráli, Sirius navíc odehrál o 2 zápasy venku více než doma, nyní mají před sebou dva klíčové domácí zápasy, právě dnes proti Mullsjo a v příštím kole proti Linkopingu, které oba potřebují zvládnout tak, aby si utvořili pevnou v pozici v osmičce postupující do play-off.
Pomoci by k tomu měla hlavně domácí hvězda a jeden z nejpopulárnějších švédských hráčů, Billy Nilsson, který letos hraje s obrovskou chutí, což potvrzují i čísla, 16 zápasů, 22 branek a 16 asistencí, kolem něho je postaven tým, centra mu hraje zkušený kapitán Dan Johansson, který přijal roli toho, který za Nilssona bude bránit tak aby Billy byl co nejvyužitelnější na útočné straně hřiště kde je jeho největší síla, navíc Johansson zapsal již 18 asistencí, logicky drtivá většina z nich právě na branky Nilssona. 
Velmi produktivní jsou pak i členové druhé fomrace, Johan Erikssson, 16 zápasů - 15 branek, a Peter Berlin 16 zápasů - 15 branek a 11 asistencí, ofenzivní sílu tak mohou trenéři rozdělit do více útoků, což je právě rozdíl oproti dnešnímu soupeři.
Sirius má velmi dobře sestavený kádr co se týče věku, nechybí mladíci ani zkušenější hráči, ovšem základ kádru tvoří hlavně hráči v ideálním věku mezi 24-27 lety, což je i vzhledem k perspektivě kádru velmi dobrá zpráva pro Sirius.

Predikce se v minulém zápase potvrdily, dokázaly se prosadit všechny tři útoky, opět exceloval nejproduktivnější hráč ligy Billy Nilsson, který zapsal další tři body.

Linkoping na začátku sezony dokonce vedl celou superligu, ovšem v posledních 4 kolech si připsali 4 porážky v řadě. Prohráli na Pixbu 4:6, poté ve dvou zápasech hraných doma taktéž oba prohráli, 2:5 s Helsingborgem a 4:6 s Dalenem, v posledním kole pak přijeli na Vaxjo kde padli 3:8.
Odpověď na to co se děje s Linkopingem je pak poměrně jednoduchá, pro hru Linkopingu byl jasně klíčovým hráčem Martin Karlsson, již v 25 letech klubová legenda, který zde působí již od žáků, v mužstvu dělá kapitána, 7 let po sobě vyhrál klubovou produktivitu a hlavně právě před 5 lety jako dvacetiletý mladík dokázal Linkoping vytáhnout do superligy, když byl v baráži jasně nejlepším hráčem, to vše navíc z obrany odkud řidí prakticky celou hru Linkopingu.
Na začátku sezony mu velmi klapala spolupráce s českým krajánkem Matesem Jendrišákem, který vedle něho ohromně vyrostl, bohužel toto spojení přetrhlo velmi vážné zranění Karlssona, když špatně došlápl a noha se mu opravdu ošklivě překroutila. 
viz zde:
http://florbal.cz/37241-desive-zraneni-mistra-sveta-jendrisak-prisel-o-skveleho-spoluhrace/

Bohužel bez Karlssona šla hra Linkopingu hodně dolů, 4 prohry za sebou, dnes navíc těžké utkání na hřišti rozjetého Siriusu, který doma sbírá body téměř s každým, výhoda pro Sirius jsou dva zápasy za sebou doma, žádné cestování, velmi dobrý výkon z posledního kola v zádech, tohle zkrátka bude dnes pro Linkoping moc.

Očekávám opět výhru Siriusu ve velmi podobném duchu jako v minulém kole.