Tady nemůžu jinak, než jít do underu. V prvním zápase nadstavby se utká třetí Villach s pátou Vídní. Domácí před reprezentační pauzou prohráli se Znojmem a Innsbruckem, předtím však zaznamenali dlouho šňůru výher. Doma mají sice overovou bilanci, ale já je úplně za overový tým nepovažuju. Hodně je to dané tím, že doma dávají dost branek, průměrně skoro čtyři na utkání, proti Vídni a jeji obraně to však nebude tak jednoduché. V brance VSV bude Lamoureux, nejlepší brankář ligy s úspěšností 93,27%. Jedinou absencí dnes obránce Jarrett.
Vídeň měla před pauzou trochu výkyvy ve formě. Dnes se ovšem začíná od znova. Jestliže VSV nepovažuju za overový tým, tak Vídeň už vůbec ne, naopak. Tam to dokazují i statistiky. Venku šli přes tuto hranici 7x z 22 zápasů. Mají výbornou obranu a brankáře Zabu (91,52%), naopak mají trochu problém s útokem, potažmo produktivitou. Z tým v první šestce dali jednoznačně nejméně branek. Dnes bez budou kompletní.
Tady určitě nečekám žádnou přestřelku. Oba týmy prohlašují, že to bude hokej jako v play-off. Letošní vzájemné zápasy 1:2, 0:3, 1:2 a 5:2 z pohledu Villachu. Je vidět, že Capitals na ně docela umí. Oba týmy mají výborné brankáře, Vídeň hraje hodně z obrany, víc jak pět branek by dnes padnout nemělo. GL
