Dneska si zahraji zdánlivě těžký tip, já ale věřím, že dopadne dobře.
Litvínov vstoupil do ligy výhrou 4:0 nad Zlínem a media je začala ihned vynášet do nebes, jak mají skvělého golmana, všechno je super. Jenže, extraliga má za sebou 5 kol a Litvínov má zápis 1V, 3P a 1Pp. Dobře hráli s poměrně silnými soupeři a nedostali nějak hodně naloženo, 4 prohry z 5 utkání jsou hodně. Viděl jsem jejich zápas s Kometou a dělají hrozné chyby. Stejně tak poslední zápas s Plzní, kdy vedli díky druhé třetině 3:0 a nakonec zápas ztratili v prodloužení, to značí, že to mužstvo není v pořádku. Janus má zatím statistiky 89.03% a 3.35 g/z, což není nejlepší vizitka.
Sparta naproti tomu vede ligu, kdy z 5 utkání mají zápis 3V, 1Vp a 1P. Jedinou prohru si připsali s Karlovymi Varami, odkud si odvezli náklad 6:3, ale dle mého ten zápas spíš dost podcenili, než že by to mělo něco značit. V brance chytá Popperle a statistiky má 88.82% a 2.89g/z, takže taky nic moc, jenže Sparta má výrazně více vstřelených branek a tím zápasy vyhrává.
Oba týmy v útery zvládli svá kola ligy mistrů, když Litvínov vyhrál ve Vídní 4:3 a Sparta porazila doma Curych 3:2. Dle mého půjde dnes o vyrovnané utkání, ale více věřím přeci jen Spartě, kádr má kvalitnější a navíc, Litvínov hraje momentálně v křeči. Nevěřím, že Litvínov dokáže případně vyhrát nějak vyrázně a tak volím jistotu v sázce bez remízy na hosty.