Uzbekistán - Irák | Ostatní Autor: BurukOkan

17.2.2016 10:48
Ostatní
Ostatní
2016-02-17 12:00:00
1.98
2
under 6,5
188bet - nepoužívat
Ostatní

Dnes jsou na programu čtvrtfinále Asijského futsalového šampionátu a mě zaujal zápas mezi domácím Uzbekistánem a soupeřem z Iráku. Je potřeba si uvědomit, že se jedná vlastně i o bitvu o MS, neboť všichni 4 semifinalisté si zajistí postup, zatímco poražení čtvrtfinalisté se utkají o poslední volné místo na MS.

Uzbekistán prošel skupinou bez ztráty body po výsledcích 5:2 se Saúdskou Arábií, 2:1 s Kyrgyzstánem a 2:0 s Libanonem. Uzbekistán hraje klasickým řekl bych „postsovětským stylem“ – tedy hodně si zakládá na obraně, po ztrátě balonu se co nejdříve dostat za balon, hodně sází na taktiku a nevyniká ve hře jeden na jednoho. A je to vidět i na výsledcích, přestože první utkání bylo trochu divoké, ale SA trochu překvapila svou kvalitu ve hře jeden na jednoho a chvíli trvalo, než si na to Uzbekistán zvykl a začal trestat okénka, které Saúdi vytvářeli v obraně.

Irák postoupil ze skupiny se 6 body, když porazil Čínu 6:1, Jordánsko 4:3 a dostal výprask od Íránu 13:2. Viděl jsem 2 jejich utkání – to s Íránem nejde ani brát v potaz, tam zaostávali snad úplně ve všem, ale Írán disponuje mnohem větší kvalitou než Uzbekistán směrem dopředu. Utkání s Jordánskem bylo, řekl bych, trochu zvláštní, strašně tomu chybělo tempo a 7 gólů v takovém zápase se skoro rovná zázraku, dost gólů bylo trochu šťastných nebo náhodných. Nicméně v tomhle utkání se Irák prezentoval dlouhou, pomalou rozehrávkou, často pouze na své polovině a navíc bez pohybu. Irák bezpochyby bude spoléhat na svou sehranost, kdy hned 12 hráčů je z jednoho klubu. Nicméně styl jejich hry je mdlý a neumím si moc představit, že by s touto hrou měli dát Uzbekistánu víc gólů, snad je po nějakých fatálních chybách v obraně.

Když to shrnu, Uzbekistán doma; klíčový zápas, který rozhodne o úspěchu (Uzbekistán má ohromnou šanci se poprvé kvalifikovat na MS), takže opatrnost bude na místě. Navíc ani jeden tým není úplně silný ve hře jeden na jednoho, oba se prezentují dlouhou, trochu pomalou rozehrávkou. Nevidím důvod, proč by měla být vypsána hranice 6,5 (je to způsobeno iráckými výsledky, ale já jim nepřikládám moc velkou váhu, protože Uzbekistán je úplně jiný typ soupeře), sám bych určitě nevypsal výš než 5,5 a i tam bych spíš favorizoval under. Vzhledem k nevyzpytatelnosti underu jedu 2/5. GL