Cloud9 - Gamers2 | Ostatní Autor: Garbucks

30.3.2016 18:46
Ostatní
Ostatní
2016-03-30 21:00:00
1.97
3
Cloud9
PINNACLE
Ostatní

Dnes sa v rozhodujúcom zápase skupiny D na MLG Columbus stretnú celky Cloud9 a G2. Ide tu o to, že ten kto prehrá opúšťa tento turnaj a preto je tu obrovská motivácia na oboch stranách a hlavne ten stres.

 

Trošku ma znepokojuje, že to nebolo tak dávno, čo som hral rovnaký zápas na turnaji Game  Show Globals Cup vo Vilniuse. Vtedy ten zápas Cloud9 totálne pokašľal a nemala by sa taká chyba stať, pretože to bol naozaj hrozný výsledok ale zároveň premiéra s hráčom Stewie2k, takže nikto nevedel čo môžeme očakávať.  

 

Cloud9: Shroud, n0thing, Skadoodle, Stewie2k a freakazoid sa na turnaj pripravovali, ale len z pohodlia domova a neabsolvovali žiadny bootcamp. Dôvod nebol jasný, ale pravdepodobne sa cítia ako doma na turnaji v USA a ak sa nejedná o EU turnaj netrénujú, ale to je len pre detail. Napríklad ani tými ako Fnatic už dlhú dobu nerobia bootcamp.

Dúfam teda že chlapci zaplátali diery v taktikách a vylepšili svoj play za T stranu, kde poslednú dobu hrali bez nápadu proti lepším celkom. Včera proti Natus Vincere ktorých hráči sú ašpiranti na titul dokázali urvať 9 kôl, 7 za CT stranu, 2 za CT stranu. Mapa bola Train, ktorá nepatrí do repertoára máp ktoré by si Cloud9 zrovna pickovali.

K samotnému zápasu nemám čo dodať. Na druhej strane Na’Vi  sú na Train-e excelentný a vedia tam zahrať naozaj proti každému. Cloud9 viedli 6-0 a boli v situácií 5v2, avšak opäť sa ukázala nestabilita a Na’Vi dorovnali na 7-7. Za CT stranu už to šlo v podaní mladého talentu rozbehnutého z Katowíc, flamie.

C9 si trošku vylepšili náladu aj výhrou na IBP Cupe, kde vo finále zdolali Liquid 2-1 na mapy a pripísali si zopár výhier.

 

Gamers2: ScreaM, RpK, show, SmithZz. Ex6Tenz. Boli ešte pred necelým mesiacom tiež poriadne hypenutý ako zmenili organizáciu. Avšak už sa to začala klasicky kaziť ako vtedy za Titan. Majú síce pár výhier v ESL Pro League, ale na kvalifikácií DH Malmö kde stratili mapu proti nášmu celku eSuba a dominovať nedokázali ani v zápase s CPH Wolves. Nakoniec vypadli s Mousesports 1-2 na mapy.

Čakal som nejaký lepší výsledok včera proti Poľskému celku Virtus.Plow, teda Virtus.Pro. Prehra 1-16 bola naozaj katastrofálna a zápas nestál ani za káčku. Tiež hrali Train, kde sú VP naozaj dobrý, ale neočakával som takýto výsledok ani vo sne. Smith 4-17 K/D. Popritom AWP by malo mať viac fragov. Popritom začínali ako CT strana, kde sa očakáva od každého tímu minimum 5 kôl a vo vyrovnaných zápasoch 9-10 menej od tých čo majú kvalitnejšiu CT stranu.

Ako hovorím, na plnej čiare sklamali.

 

Dnešný pick máp bude zaujímavý, ale nejdem predpokladať ale mohol by to byť Cobblestone. Ak to bude Cache nebojím sa toho už vôbec. Tam bude hrať rolu ešte včerajšia hra a rovina kurzov mi celkom vyhovuje. C9 naviac podpora domácich a už by to chcelo aj niečo iné než vypadnutie rovno druhý deň.