Pouille-Monfils | ATP US Open Autor: Kubhajzl

4 sety
TIPSPORT CZ/SK
počet setů

vs.

Lucas zažívá přelomovou sezonu - první finále na ATP tour (Bukurešť), první SF na Masters 1000 (Roma) a QF Wimblasu.

Tyto body obhájit příští sezonu bude fuška ale letos opravdu jede. Velmi solidní servis a útočná hra když se spoustu bodů snaží uhrát sám. Kombinace agresivního pojetí s mladickým elánem z něj dělá dravce.

Tady jej zápasy stály dost sil ale jede na vlně a pokud mu dnes nedojde štáva tak myslím že i proti staršímu krajanovi bude mít co nabídnout.

On se tu neskutečně hecuje a bojuje jako lev - s Chiudinellim tekl 0-2 na sety a 4-5 nepodával a otočil, s Bautistou zase 5-setter a předevčírem s Rafikem taky boj do posledního míčku - prohrával 2-4 v posledním setu ale v TB to zase urval když po 4 hod. a 11 minutách využil 4) MP.

"Začal jsem skvěle, byl jsem agresivní. Ale Rafa je skvělý hráč a vrátil se do hry. V pátém setu jsem si na něj věřil, i když jsem byl brejk dole. Jsem teď neskutečně šťastný. Věřím, že tahle výhra změní mou kariéru," řekl Pouille.

Gael tu neztratil zatím seta ale měl luck na soupeře - na Mullera i Almagra uměl zahrát a Marcos už byl utahanej.

Každopádně pokud je zdravý tak je to nebezpečný hrát s výborným servisem a parádním pohybem po kurtu.

Už se spolu jednou střetli a hrálo se na plný počet setů - Gael prohrával v Melbourne 0-2 na sety a dokázal to otočit.

Pokud Pouillemu zbylo dost sil tak myslím že ze startu se bude držet a bude velice nebezpečný a podle mě seta určitě urve.