vs. 
Odds se pohybují velice zajímavě - nejprve jako favorit vypsáno Chorvatsko, potom evens a nakonec jsou favoritem Norové.
Pro mě open spiel 50/50 a tak logicky volím vyšším kurz. Tenhle zápas bude o zkušenostech.
Norové hrají velice běhavou a ofenzivní házenou - takový vířivý styl. Většina z jejich výběru jsou hráči Elverumu anebo pak Aalborgu či Skjernu.
V Německu působí Tonnesen a Bjornsen. Největší hvězdou je asi Myrhol. Ale aktuálně nějvětším hitem je pak hlavně Sander Sagosen - to je obrovský megatalent a to v pouhých 21 letech. Působí ještě v Aalborgu ale od příští sezony už přestupuje do Francie do týmu PSG a to je co říct. Hlavně na toho si Chorvaté buduou muset dát pozor.
Ačkoliv na turnaji prohráli pouze s domácími tak ti soupeři byli veskrze velice hratelní - i v QF měli luck na Madari kteří sice senzačně vyřadili v OF Dánsko ale bylo jasné že ta kvalita tam prostě není a Norové rozhodli už do halfu.
Norové jdou pomalu nahoru když na posledním ME byli 4) ale jinak podle mě jim prostě chybí zkušenosti. Nekvalifikovali se do Ria když v přímém souboji podlehli právě Chorvatsku a ani tady na MS vlastně neměli být - v kvalifikaci prohráli se Slovinskem a nebýt divoké karty udělené EHF tak tady ani nebyli.
S Chorvaty se až tak úplně nepočítalo - pro různá zranění jim chybějí Kopljar, Marič a Čupič a tak přišla šance pro mladé. Ale v týmu zůstaly 2 velké opory posledních let a to nestarnoucí Domagoj Duvnjak který i přes pokročilý věk a malinko horší pohyb stále váli v Kielu a je motorem a režisérem hry Chorvatů a v obraně potom defenzivní štít Gojun.
Dopředu se však hrnou borci a střelci jako Zlatko Horvat, Cindric, Strlek a Marič.
Nory navíc porazili na posledních velkých akcích - jak v souboji o bronz na posledním ME tak i v kvaldě o Rio - vědí jak na ně a měli by si na ně věřit.
Podle mě Chorvati půjdou dále.