Austrálie Ž-Kanada Ž | Světová liga-vodní pólo Autor: Otak13- již zde nepůsobí

7.6.2017 09:30
Ostatní
Světová liga-vodní pólo
2017-06-07 11:40:00
1.7
3
Kanada Ž
TIPSPORT CZ/SK
2 výhra hostů

Po roce se opět v Šanghaji hraje finále Světové ligy žen ve vodním pólu. Dnes už se hrají druhé zápasy a mě dnes zaujal zápas mezi Australankami a Kanaďankami. V normálních sestavách by tady byl favoritem tým Austrálie, ale za okolností co jsem vypátral, hraji Kanadu. Kurz možná není nic moc, ale já ho beru. Fair mám 1,60.

 

Austrálie – dlouho patřila mezi špičku ženského vodního póla, ale některé hráčky po OH skončili. A hlavně teď na přelomu května a června se jim v přípravném turnaji v Čínském Kunshanu zranili další důležité hráčky. Trenér Kechagias na rychlo povolal náhradnice, většinou mladší a ne tolik zkušené, což už se projevilo ve včerejším utkání s Čínou, prohra 10:14. Co jsem koukal tak oproti květnovému kvalifikačnímu vzájemnému zápasu s Kanadou(výhra 10:7) tu chybí hned devět hráček a především ta nejlepší trojka Gofers(2g), Buckling(4g) a Bishop(2g). Prostě pro mě jsou tady Australanky strašně oslabeny a proti lepšící se Kanadě to dnes budou mít hodně těžké.

 

Kanada – je na vzestupu a dokáže hrát se silnějšími celky vyrovnaně. Včera mě tady příjemně překvapila, když potrápila favorizované Maďarky a po plichtě 9:9 je porazila v rozstřelu. Zejména brankářka Gaudreault byla famózní. Její sestava oproti zmiňovanému kvalifikačnímu utkání s Austrálií taky prošla změnami, ale tady bych řekl, že k lepšímu. Chybí sice Perreault(3g), Caron(1g) plus 2-3 hráčky, ale ne tak důležité. Naopak kádr doplnila důležitá trojka, Wright, Eggens a Christmas, která se včera s Maďarskem podílela na osmi gólech. Kanada tu hraje velmi dobře do obrany,  skvěle jí chytá gólmanka. Už strašnou dobu Austrálii neporazila a dnes podle mě nastal ten čas.