Hráči Asiaga dnes hostia hokejistov z Lustenau.Hlavným dôvodom, prečo dnes favorizujem domácich sú absencie v tíme Lustenau.Kvôli zraneniu nenastúpi americký obranca Jason DeSantis(v prvom zápase nastúpil v prvej obrannej formácii a pripísal si proti EK Zeller jednu asistenciu).Ďaľšími hráčmi sú Julian Mandlburger, Fabian Glanznig a pre trest bude taktiež pauzovať Thomas Auer.
Asiago patrí na domácom ľade k veľmi silným tímom.V minulom ročníku sa stretli na pôde Asiaga 2x a obe stretnutia vyhrali domáci po výsledkoch 3:2 pp a 5:2.Verím, že dnes Asiago potvrdí rolu favorita.
Druhým tipom je stretnutie medzi Rapperswillom a Winterthurom.Rapperswill bude určite patriť v tejto sezóne medzi adeptov na postup do 1.ligy.Do tímu prišli, napr.Josh Primeau z konkurenčného Langenthal.Sven Lindemann, hráč z dlhoročnými skúsenosťami z NLA, Fabian Diem(ktorý v posledných troch sezónach patril k oporám Red Ice) alebo obranca Sven Berger.
Winterthur by aj tento rok mal bojovať o postup do playoff.Asi najväčším posilou je slovenský útočník Marek Zagrapan, ktorý by mal nahradiť odchádzajúce body američana Alexa Hutchingsa.V prvom zápase si poradili 3:2 nad GCK Lions.V dnešnom zápase im ale nedávam príliš veľké šance na úspech a verím, že Rapperswill nenechá nič na náhodu a aj svoj druhý zápas v sezóne vyhrá.