Pouille - Maden | ATP US Open Autor: Luk0CZ

28.8.2018 13:58
Tenis
ATP US Open
2018-08-28 20:30:00
1.83
2
Pouille -3.0 games
PINNACLE
handicap gamy

Pouille (17., letos 21/16) vs Maden (125., letos 38/24)

Pouille mi přijde dlouhodobě lehce overrated, ale tentorkát to vidím přesně naopak. Maden je dříč, to se mu musí nechat, ale vzhledem ke své výšce má slabé podání. Proti hráčům, co jsou +- stejně vysoko jako on, umí zahrát trpělivě odzadu, ale Pouille je pořád hráč top20. Maden vždycky preferoval antuku, tam pár cenných skalpů získal + něco má odehráno v hale, ale na o-hardu toho bylo méně (23/16 za celou kariéru) a většina z toho proti slabým soupeřům. Pouille před USO sice svými výsledky neoslnil, nicméně propadák to nebyl. Prohrál s hráči, kteří teď zahráli dobře (talent Auger-Aliassime, Kudla a L. Mayer), první dva jmenovaní hráli doma. Navíc z toho, co jsem viděl s Auger-Aliassimem a Mayerem, tak oba do toho chodili dost agresivně a tohle si u Madena neumím představit. Maden si teď na o-hardu urval pár na první pohled cenných výher, ale nepřeceňoval bych to - Müllera porazil na challengeru (Müller šel herně dolů, na USO už ukončil kariéru a na challengeru už nemusel hrát přes 2 roky), pak tady v kvaldě přešel přes špatného Safwata, zraněného Kokkinakise a při zápasu s Boltem měl docela kliku, když se Bolt po solidním začátku a nevyužitých BP sesypal.

Před FO jsem psal o tom, že Pouille často na grandslamech zůstává za očekáváními, viz ty letošní prohry na GS - Bemelmans, Khachanov a Kudla - u hráče top20 se čeká něco víc. Ale tentokrát bude čelit hráči, který je rád, že se do hlavní části vůbec dostal, MD grandslamu bude Maden hrát teprve podruhé (poprvé to bylo nedávno na Wimbledonu, kde prohrál s Isnerem 2:6, 6:7, 5:7).

U Pouilleho bývá v zápasech na 3 vítězné někdy problém zůstat koncentrovaný tak dlouho, ale tady se to "vykryje" nezkušeností Madena s těmito zápasy. Čekám, že tenhle hcp při vítězství Pouilleho ve 3-4 setech dojde a možná i při 5 vzhledem k slabšímu servu Madena.