Betko ma 1,66
V Berlíně včera rozehráli muži svůj Světový pohár a já jdu dnes proti Maďarům. Včera jsem je sledoval, ten tým není v pohodě a dnes vidím šanci pro Austrálii je řádně potrápit. Tady čekám vyrovnaný zápas a ani bych se nedivil, kdyby Austrálie vyhrála.
Maďarsko – jak už jsem uvedl, není poslední měsíce v pohodě. Ještě dobře zahrálo v červnové SL, kde prohrálo až ve finále s Č.Horou. Ale Mistrovství Evropy se mu nepovedlo, určitě se od nich čekalo více, byli dost rozhádaní a osmé místo bylo bráno jako velký neúspěch. On ten kádr je omlazený , trenéři se snaží zapojovat nové tváře, ale přijde mi, že je tam špatná chemie. To se ukázalo ve včerejším zápase, kdy v průběhu utkání vedli s Němci 7:4 a pak nastal zlom, hráči si začali kde co vyčítat a Němci otočili zápas a vyhráli 12:10. Oproti SL, kde porazili Australany 12:5 a také ME tu chybí kapitán, srdcař a největší hvězda gólman Nagy a dále důležití hráči M.Vámos, Angyal, Bedo a Erdeleyi. Tahle pětka byla rovněž v červencové sestavě při přáteláku, kde s dnešním soupeřem Austrálií remizovali 8:8 a Maďaři vyhráli až na pokutové hody 12:11. Dnes jdou Maďaři oslabeni, pohoda v týmu také chybí, budou to mít dost těžké.
Austrálie – ta přijela na tento turnaj s tím nejlepším co má trenér Fatovič k dispozici, Youngera s Powerem doplnil Howden, který třeba ve zmiňovaných duelech s Maďarskem chyběl. Australané od SL hrály nějaké přáteláky, porazily třeba Rumuny a nebo velmi nepříjemné Spojené státy 10:9. Včera pozornou obranou a výborným zakončením přejeli nevyzpytatelné Japonce 14:6, po celý zápas kontrolovali hru a skvěle jim zachytal Hrysanthos(51,9%). Australané už hodně dlouho Maďary neporazili, dnes si myslím k tomu mají hodně blízko.