ZČ umiestnenie: Michalovce+DVTK | Svk Tipsport liga Autor: halapartna

12.9.2019 12:02
Hokej
Svk Tipsport liga
2019-09-12 18:00:00
2.25
3
Michalovce + DVTK
TIPSPORT CZ/SK
kdo lépe v zákl.části

 2AKO

Michalovce – L.Mikulas

Nováčik má ambície hrať play-off, rozpočet je solídny a predsezónne posily tomu zodpovedajú, prišlo viacero hráčov s extraligovými skúsenosťami, k tomu legionári, ktorí by mali tím ťahať. K skladbe kádra pristúpili Michalovce zodpovedne, ešte v príprave sa rozlúčili s fínskym legionárom pretože dostatočne nevyčnieval a dotiahli rusa Vorobyova, ktorý má 500z v KHL či cez 200z za repre. Najväčší otáznik je pre mňa brankár, Trenčan síce za Michalovce posledné sezóny exceloval, tam boli ale absolútny top ligy, uvidíme ako sa mu bude dariť proti extraligovým strelcom. Každopádne vzhľadom na rozpočet a ekonomickú stabilitu klubu predpokladám, že v prípade potreby nebude problém dotiahnuť gólmana.

 

L.Mikuláš má už tradične veľmi skromný rozpočet, potiahnu to starí známi bratia Hunovci, srdciar Kriška, v obrane sa počíta s Petranom a Stehlíkom. Okrem týchto hráčo to je však bieda, sú to síce odchovanci mikulášskeho hokeja ale kvalita tam určite chýba. Túto sezónu sa nevypadáva, takže okrem veľmi obmedzených financií je aj toto dôvod, prečo nejakú zásahy do kádra smerom k lepšiemu v priebehu sezóny neočakávam. Mikuláš hlavne zo začiatku sezóny dokáže prekvapovať, no najnejskôr po 2 mesiacoch čakám obyvklý prepad až na niekam na extraligové dno.

 

 

Miskolc – Nové Zámky

Miskolc podľa môjho názoru oproti minulej sezóne kde nebyť slabučkého prvého mesiaca mohol pokojne skončiť v TOP6 ešte trochu posilinil. Zmien prebehlo pomerne dosť ale kvalita tam určite stále je, Hanlon s tímom skončil, nový tréner je Rodman, tam to vidím ako oslabenie, ale napriek tomu by Maďari mali v pohode skončiť v prvej osmičke.

 

Nové Zámky prešli po fiasku v podobe vypadnutie v predkole play-off s Detvou veľkou zmenou, kopec produktívnych hráčov odišlo, nahlas sa hovorí o finančne menej náročnej sezóne, káder podľa toho aj vyzerá. Opäť je tu podľa mňa dôležitý fakt, že sa nevypadáva a tým pádom N.Zámky túto sezónu tak nejak v kľude odohrajú, možno sa pokúsia vytiahnuť niekoho mladého.

 

 

Rozpočet, ambície a zloženie kádrov hrá jednoznačne v prospech Michaloviec a DVTK, tieto tímy si minimálne predkolo play-off zahrajú. N.Zámky a L.Mikuláš očakávam na na úplnom dne, akékoľvek umiestnenie od 10.miesta vyššie by pre mňa bolo prekvapenie, fair @1,9.