Poprad - MAC Újbuda | Svk Tipsport liga Autor: halapartna

16.9.2019 10:50
Hokej
Svk Tipsport liga
2019-09-17 18:00:00
2.7
2
neprehra hostia
BET365
dvojitá šanca

 

Poprad po nevydarenej príprave pokračuje v nastolenom trende a po prehre doma s B.Bystricou 2:3 prehral rovnakým pomerom aj vo Zvolene a nebyť skvelého Vošvrdu mohlo byť rozhodnuté už omnoho skôr, Zvolen v prvej polovici zápasu premárnil množstvo šancí a tak viedol „len“ 3:0. V druhej polovici zápasu začal úradovať rozhodca + zvolenskí hráči, ktorí si neodpustili niekoľko totálne zbytočných faulov a sedeli takmer non-stop na trestnej lavici (13 vylúčení v zápase). Poprad trestuhodne nevyužil ani jedinú presilovku ale domáci vypadli z rytmu a Poprad sa predsa len v poslednej 10 minutovke dostal na kontakt, domáci si to však potom už s prehľadom postrážili. Popradu by stále mala chýbať trojica obrancov základu (Česánek, Magovac, Brejčák), tým pádom je to pre užší káder Kamzíkov citeľné oslabenie.

 

MAC vstúpil do sezóny sympatickým výkonom v Nitre, kde ako veľky outsider prehral až v posledných minútach a ale hlavne v zápase bol dokonca strelecky aktívnejší (34:25), potom prišla výhra na ambicióznym Miskolcom ktorý predtým doma porazil silný Zvolen 2:1, takisto tam bola mierna strelecká prevaha (37:33). Tu treba dodať, že z nejakého dôvodu to MAC na Miskolc vedia a majú s nimi výrazne pozitívnu bilanciu.  O prípadných zraneniach som nič nezistil tak počítam, že v utorok nastúpia komplet.

 

Nemôžem súhlasiť s tak výraznou favorizáciou Popradu, príprava slabota, doterajšie výsledky a výkony v lige tiež, absencie v obrane, veľmi slabá presilovka. Oproti tomu MAC ktorý vstúpil do sezóny nebojácne a hlavne herne to vyzerá na presný opak doterajšieho Popradu, keď hrajú priamočiary hokej a po zisku puku rýchlo otáčajú hru vyrážajú do nebezpečných protiútokov. V Poprade momentálne funguje len brankársky post, Vošvrda je zatiaľ spoľahlivý, ale oslabená obrana má veľké medzery a prekvapivo aj útok hrá zatiaľ bez nápadu a ťažkopádne, chýba tomu ľahkosť, oporám sa nedarí a mladší hráči sa šance zatiaľ tiež nejako výrazne nechytajú. Dá sa zahrať asi čokoľvek na hostí, skúšam „opatrne“ neprehru za 2/5, pri momentálnom rozpoložení oboch tímov mám fair niekde na @2,2.