Poprad - Slovan | Svk Tipsport liga Autor: halapartna

19.12.2019 12:10
Hokej
Svk Tipsport liga
2019-12-20 18:30:00
2.55
2
Poprad výhra po 60min
BET365
1X2

 

Na tento zápas by som kurzy vypísal minimálne opačne, Poprad je za posledných 5z naj tím v lige, ťahajú šnúru 8 víťazstiev, zmena trénera sa okamžite prejavila, navyše výborne posilnili v priebehu sezóny prakticky postupne prišiel celý prvý útok (Vandas, Preisinger, Handlovský) a skvele si sadli, naposledy prišiel američan Jacobs a tiez celkom zapadol. Do obrany sa v sezóne posilnili o Kozáka a Ulrycha a obaja sa okamžite stali oporami. Okrem príchodov bola určite impulz aj zmena trénera, vtedy sa postupne začala meniť hra k lepšiemu a onedlho prišli aj výsledky, zranenia sa kľúčovým hráčom momentálne vyhýbajú v poslednom zápase nastúpil po krátkej pauze aj Takáč a hneď dal gól, v druhom útoku si so Svitanom a Zagrapanom sadli a celkom im to sype. V stredu po repre pauze sa pri výhre 8:2 nad sympaticky hrajúcim nováčikom z Michaloviec presadil aj tretí útok, konkrétne legionár Karterud, ktorý sa strelecky trápil, ale počas repre pauzy dal 2g práve Slovensku a formu si preniesol aj do ligy. Poprad teda disponuje 3 nebezpečnými útokmi v bráne má solídnych gólmanov, sú na vlne a so Slovanom ich istotne poženie plný štadión, čo sa v Poprade stáva len veľmi zriedkavo.

 

Slovan má ultraproduktívny 1.útok Zigo, Abdul, Puliš, ostatní výrazne zaostávajú, golman Brust je zranený, jeho štart v piatok otázny. Forma je rozpačitá, posledných 5z len 1 výhra za 3 body a 3 prehry. V stredu po slabom výkone prehra 2:3 s DVTK, keď maďari zaslúžene rozhodli v 60.minúte keď využili presilovku (v 3.tretine strely 13:6 pre DVTK). Slovan je síce stále na 1.mieste ale momentálna forma tomu nezodpovedá, navyše s Popradom sa im hrá ťažko, prehrali tam 2:1 (v čase, keď Poprad po zmene trénera začal postupne vylepšovať svoju hru) a doma vyhrali 2:1pp ale to sa Poprad výsledkovo aj výkonnostne trápil.

 

Forma na strane Popradu, vzájomné zápasy tiež, plný štadión, to sú faktory na základe ktorých by mal byť Poprad určite miernym favoritom. Pokiaľ domáci ustrážia prvý útok, tak by zápas mali zvládnuť, v ofenzíve momentálne majú viac variant a nebezpečných hráčov. Fair @2,1.  Výhra Poprad 2/5 a osobne hrám ešte 1/5 hcp na domácich.