Na halovém challengeru v Dallasu se za zhruba dvě hodiny odehraje finalový zápas mezi domácím Denisem Kudlou a naturalizovaným Rakušanem Jurij Rodionovem.
Kudla je pro mě hráč na pomezí challengerů a turnajů ATP, s tím že nejsilnější je určitě na domácích podnicích. Aktuálně se pohybuje až za elitní stovkou, což je způsobeno nevydařenou loňskou sezónou. Letos se mi však jeví o dost lépe. V Austrálii si zahrál semifinále v Canbeře a v kvaldě na AO vypadl ve 2. kole po velké bitvě s Ivashkou. Následně se přesunul na zdejší turnaj, kde hraje letos už poosmé. Dá se říct, že se mu tady celkem daří. Vždy tu totiž přešel první kolo a zapsal tu 1x čtvrtfinále a 2x byl mezi poslední čtyřkou. Tento týden ztratil set pouze s Kruegerem, pro kterého je to v podstatě domácí turnaj a zmínil bych hlavně skalp Tiafoea.
Rodionov je stále ještě velmi mladým hráčem, který byl v juniorech 7. hráč světa. Na protour se však stále nedokázal prosadit tak, jak by se čekalo. Jeho nejlepší sezónou byla ta v roce 2018, kde si připisoval solidní výsledky i na challenger tour. Loni však zažil výkonnostní propad a několik turnajů odehrál i na úrovni futures. Minuloroční mizérii si přenesl i na začátek letošní sezóny, kdy neuhrál set na Yevseyeva a Maamouna. O to větší překvapení je tedy jeho dnešní účast ve finále, navíc v USA, kde nikdy před tím v seniorském tenise nehrál.
Los tady měly oba podobně náročný a zvládly to dobře, zkušenost a domácí prostředí jsou však aspekty, které by měly hrát pro Kudlu. Před tímto turnajem by byl na jeho výhru kurz cca 1.30, tohle tedy hrát musím.