F1 | F1 Autor: Tominho

6.3.2020 09:44
Ostatní
F1
2020-03-13 01:00:00
2.16
2
Renault
TIPSPORT CZ/SK
Racing Point - Renault

Kto lepši v celej sezóne- konštruktéri.
Predsezónne testy naznačili, že tím RP starého Strolla by mohol túto sezónu patriť najlepším tímom zo zbytku sveta. RP v podstate skopíroval voz Mercedesu z minulého roka.
Tento tip na Renault a McLaren volím však predovšetkým kvoli nevyváženej dvojice Perez-Stroll. Veľké mínus RP je syn majitela Lance Stroll. Ten minulú sezónu potvrdil zaostávanie za Perezom. Rátam že tomu bude podobne aj tento rok. Pereza neporazil ani v jednej kvalifikcii vacsinou koncil uz v Q1 (start z 16-20 miesta). Body vacsinou zbieral iba v chaotických GP (najlepsie Nemecko-4.miesto). Takisto Perez je veľmi nevyspytateľný jazdec, a veľa bodov stráca zbytočnými kolíziami.
Navrátilcovi Oconovi asi tiež chvilku potrvá kým si zvykne vo voze Renautu, spolu si Ričim tvoria určite vyrovnanejšiu dvojicu ako dvojica Perez-Stroll. Podobná situácia ako v Renaute, rátam že bude aj v McLarene. McLaren spravil minulý rok velký pokrok v ktorom bude chcieť pokračovať. Sainz/Norris určite vyrovnanejšia dvojica, technika cca na približne podobnej úrovni. Bodovo mi to vychádza určite lepšie na McLaren.
Zhrnuté, autá s približne podobnou technikou, vyváženejší jazdci, hendicap v podobe Strolla u mna favorizuje Renault, resp. McLaren. 

Fair 1,65 resp. 1,6