Levadia Tallin-Trans Narva | Ostatní Autor: smazany

24.5.2012 18:46
Fotbal
Ostatní
2012-05-26 14:00:00
1.9
3
1
other - nepoužívat
Ostatní

Finále Estonského poháru se letos uskuteční v Tallinu a to vyhovuje místnímu klubu z Levadie, který se do tohoto utkání probojoval. Za předčasné finále by se dal považovat již jeho semifinálový duel proti Floře a v závěrečném zápase proti týmu Trans Narva podle mého Levadia favoritem. tento tým ještě v domácí lize letos neprohrál a pyšní se bilancí zápasů -  bodů. To Narva je na tom poměrně špatně a z  10 zápasů vyválčila pouhých 8 bodů.

Velký problém má totiž tým v koncovce a ukazuje, že absence klíčového muže minulé sezóny bude klíčová. Tým totiž opustil nejlepší střelec minulého ročníku Čekulajevs a jeho neuvěřitelných 46 branek za sezónu týmu chybí. ze základní sestavy navíc odešli ještě Rimas, záložník Bezykornovas (třetí nejlepší střelec), Epikhin (čtvrtý nejlešpí střelec) a brankářská jednička Vyalchinov. Oslabení týmu bylo tak velice citelné a na výsledcích je to znát.

Levadia patří k tomu nejlepšímu co fotbal v Estonsku může nabídnout. Sází na samé domácí hráče, kterým kryje záda ukrajinský brankáš Smitko. Tým posílilo několik hráčů včetně střelce Hunta, který v minulém ročníku skončil druhý hned za zmiňovaným Čekulajevsem. Kouč Kristal má kvalitní tým a ve finále bude favoritem, když využít může i znalost prostředí na stadionu v Tallinu. Oba týmy se letos již utkaly v lize a Levadia doma vyhrála hladce 4:0.