La Serena - Palestino | 1.liga, Chile Autor: VILO

20.7.2021 12:14
Fotbal
1.liga, Chile
2021-07-20 21:00:00
2.11
3
1 SBR
TIPSPORT CZ/SK
Domácí SBR

21.00, Chile

CD La Serena – CD Palestino Tip Domácí SBR @ 2.11  3/5  Tipsport

Do konce fáze chybí většině klubů 5 kol, tihle dva mají o zápas k dobru. Hosté hrají stále o záchranu, mají 3 body náskok na barážové Huachipato a domácí zase mají před sebou vidinu Libertadores. Pokud by dnes Serena vyhrála, tak bude čtvrtá za Catolica a blízko k čelním místům. Oba tedy přinejmenším hrají pořád o hodně. Co dle mého dnes bude rozdělovat body, budou sestavy, zejména v důsledku absencí. Palestino sice v posledním zápase (naštěstí doma) vyhráli 2:0 právě s konkurenty o záchranu Huachipato, ale Serena doma jeden slušně, 5:1 Melipilllu a 1:0 Nublese (konkurent o kvaldu pro Libertadores). Prohráli vlastně jen v Colo Colo 0:2. Pak následovaly v pauze 4 zápasy v rámci Copa Chile s bilancí 2-0-2.

Domácí jsou se sestavou na tom myslím velmi slušně, protože mají jen 3 absence – všechno jsou to obránci Biskupovič, Brito a Montoya. Ani jeden vlastně od pauzy ještě nehrál, takže nemohu říci, že by to byla výrazná ztráta.

Opak je na straně Palestino, a to ještě obecně patří venku k nejhorším týmům. Palestino má delší seznam aktuálně nedostupných hráčů. Kouč Jose Luis Sierra nebude moci počítat mimo jiné s klíčovým útočníkem Juanem Sanchezem Sotelo 8/2 a hlavně obráncem Romo 6/1. Mezi další absence musíme určitě zařadit z.Gallo 2/0, z.Messina 3/0, o.Berardo 3/0 a další út.Ahumada 4/0. Tihle hráči by za normálních okolností tvořili základ.

Co říci k samotnému zápasu. La Serena prochází po loňském sestupu v naprostém opaku. Kouč Miguel Ponce zapracoval na jedné ze svých největších chyb, kterou byla zadní vrátka. Nyní jsou celkem stabilizováni a mají druhou nejlepší obranu s pouhými 7 inkasovanými góly. Jejich domácí rekord je také celkem slušný. Na svém stadionu La Portada je v lize neporažená, má 3 výhry a 2 plichty.Palestino naopak stále platí vysokou daň za účast v Sudamericana a v domácí soutěži s úzkým kádrem.

Myslím, že La Serena tento zápas vyhraje, přičemž využije své domácí síly a špatné formy Palestino.