Real Potosí - Atlético Palmaflor | 1.liga, Bolívie Autor: VILO

21.7.2021 14:16
Fotbal
1.liga, Bolívie
2021-07-22 00:15:00
2.11
3
1
TIPSPORT CZ/SK
výhra domácích

0:15, Bolívie

Real Potosí - Atlético Palmaflor Tip 1 @ 2.11  3/5  Tipsport

Na tuhle ligu jsem se už nějaký čas vykašlal, protože tohle je snad jediná liga na světě, kde více jak polovina klubů má existenční problémy, několik měsíců zpožděné výplaty a každý rok se tak tak vyhnou krachu. Prakticky si tím prochází každý z klubů, naposledy snad blooming, Aurora nebo Jorge. Teď je v nejhorších sračkách Real Potosí a také s ním to vypadá bídně. Asi jen blázen by si na ně ještě něco dal, ale udělám výjimku.

Palmaflor není zrovna nic extra a dnes jede v problémech. Hlavní ztráta je, že tým nebude moci počítat s nejlepším střelcem Oswaldem Blanco 9/5 pro karty. Další mega ztráta je nové zranění jedničky golmana Gustava Salvatierry 7/0 a útočníka Fernanda Saldíase 7/1, nebudou mít ani kouče Thiago Leitao, asistenta Joao Paulo Barros a dalšího útočníka Freddy Abastoflor 1/1 (vše pozitivní Covid-19). V předpokládáné sestavě není ani další útočník střelec Noir 7/3.

Real je v těžké a složité situaci, jedna prohra za druhou, ještě měli zavřený domácí stadion a doma hráli vlastně za 6 zápasů jen jednou. Dnes se konečně vracejí domů a kouč Armando Ibánez nebude mít v kádru jen útočníka Gerarda Yecerotteho 9/1 pro karty.

Myslím, že vše špatné musí jednou skončit. Real se právě na tomhle soupeři může začít hojit. V zápase u Jorge měli v kádru až 7 hráčů reservy, dnes by to snad už mělo být jiné. Julio Mendoza odstoupil z funkce předsedy klubu (prý pro zdravotní problémy), tento týden nastoupil na jeho místo Angel Porcel a slíbil hráčům nevyplacené mzdy. To dodržel a hráči dostali mzdy za květen. I proto si myslím, že to trošku uklidnilo situaci a přijde větší chuť na zápas. Podle sestavy na zápas, tak z reservy tam nikdo dnes není.