Renon - Fassa | Alps Hockey League Autor: Tinie93

11.9.2021 11:32
Hokej
Alps Hockey League
2021-09-11 18:00:00
1.86
3
Renon -1.5
TIPSPORT CZ/SK
Handicap

Začíná Alpská liga, v tomto zápase učitě věřím domácímu Renonu.

Renon patřil vždy k top týmům v Alpské lize, minulou sezonu tomu tak nebylo, tým hodně omladili. Tuto sezonu by mohli opět atakovat první čtyřku i po tom, co Lublaň a Valpusteria přešli do EBEL. Každopádně ten tým je určitě silnější než minulou sezonu. Skončila sice legenda Tudin, přišli ale zahraniční hráči Osburn a hlavně do útoku Fin Sailio, který má odehráno přes 700 zápasů ve Finské lize. Navíc se vrátil z Asiaga Frei ( v Alpské 173z - 192b), do brány navíc přišel naturalizovaný Kanaďan Smith. Jinak ten tým udrželi včetně největších hvězd Sharpa, Kostnerů, je tam zkušený Eisath, Spinell či v obraně další kvalitní hráči Lutz a Fin Uusvirta. Chybí jen mladý Ohler. V přípravě se celkem dařilo, naposledy porazili Gherdeinu 8:3 a prohráli v Lustenau 3:4 pp, tam ale nehráli zahraniční hráči.

Fassa by tento rok neměla být tak silná jako ten minulý, i když i tam skončila za Renonem.  Ten tým je hodně mladý a skončili jim tam prakticky všichni zkušení domácí borci. Odešel hlavně obránce Hofer (30z - 14b), z útoku Caletti (33z - 22b), Pace (32z - 12b), Eastman (35z - 9b), plus samozřejmě ti nejproduktivnější import hráči Mizzi, Hermansson. Jako náhrada přišli import McParland, to bude klíčový hráč a do obrany Švéd Lindgren. Těsně před začátkem sezony pustili pryč Američana Butta. Do brány místo Švéda Ljunga přivedli Váse, který má slušná čísla. V útoku tam mají tak 4 hráče, kteří umí dělat body, v obraně je to možná ještě horší. V přátelácích 2x porazili Gherdeinu a 2x prohráli s Cortinou.

H2H jasně pro Renon, doma dominance, navíc budou konečně i diváci. Minulou sezonu doma vyhráli 5:2 a venku 4:3. Věřím že pokryjí malý hcp a Fassu porazí.