Carballes Baena R. - Sachko V. | ATP Challenger Szczecin - R1 Autor: Garbucks

14.9.2021 08:49
Tenis
ATP Challenger Szczecin - R1
2021-09-14 15:00:00
1.74
2
Carballes Baena -3.5 Games
PINNACLE
Handicap - Game

Roberto Carballes Baena – Vitaliy Sachko

Pick: RCB (Roberto Carballes-Baena) -3.5 Games @1.735

 

Po US Opene máme tento týždeň v mužskej časti na programe iba turnaji nižšej úrovne. Antukový Štetín ma celkom zaujal.

RCB je antukár jak vínko, cez 95% zápasov má práve tu a inde sa pohybuje iba výnimočne, ale zaujal na US Opene, keď v prvom kole zdolal domáceho Tommyho Paula, síce potom prehral so Shapovalovom, ale aj toto jedno víťazstvo bolo veľkým skalpom, zvlášť na harde. V Seville minulý týždeň hral finále, bez väčších problémov zdolal všetkých súperov okrem víťaza Martineza, ktorý hral v NY parádny tenis a jeden set mu v prvom kole zobral Ocleppo. Zvyšok všetko jasne 2-0. Túto sezónu si zahral aj SF v Bastade a titul bral z Belehradu. Veľmi kvalitný tenista na tieto „challengerové“ pomery.

Dnes ho čaká Vitaliy Sachko, ktorý v predošlých dvoch dňoch bojoval v kvalifikácií. Dva trojseťáky proti domácemu Kasnikowskému (1635.)  a Bobrovovi (446.) stačili na hlavnú časť, ale nie sú to ani náhodou presvedčivé výkony. Sachko sa trápi, po finále v Perugií, vypadol na troch Challengeroch hneď v prvom kole (Liberec, Verona, Varšava) a aj minulý týždeň ho v Banja Luka vyradil Marko Topo, ktorý neprekvapil iba jeho.

Sachko si to celkom púšťal v hale, ale na antuke a posledný mesiac tam nie je tá kvalita.

RCB tu hral osemfinále, aj štvrťfinále predošlé sezóny a tento rok predpokladám, že pôjde ešte vyššie s momentálnou formou.

Sachko nie je nejaký extra servisman, je to tu pomalé, podľa mojej mienky to bude debakel, ale kľudne postačí aj 6-4, 6-4, zvlášť keď Sachko má tie úvody veľmi slabučké a prevažujú u neho zápasy, kde ten prvý set vždy pokazí.

Hrám za 2U.