Viktoria Koln - Dynamo | 3. německá Autor: VILO

13.8.2022 09:10
Fotbal
3. německá
2022-08-13 14:00:00
2.33
3
SBR
TIPSPORT CZ/SK
Domácí SBR

14.00, 3. Liga

Viktoria Koln - Dynamo Dresden Tip Domácí SBR @ 2.33  3/5  Tipsport

Celkem zajímavý kurz na všechno domácí, přitom nikde nejsou takové důvody k tomu, aby hosté byli byť jen na papíře favority.

Oba celky mají po 3 kolech stejný počet bodů, dokonce i stejné skore, jen Dresden o 1 vstřelený gol více (7:4). Takže oba mají 2x win a 1x prohra. Oba dokonce prohráli hned v 1. kole. Takže pohledy z těchto aspektů jsou prakticky totožné. Ale i sestavy jsou vlastně stejné a prakticky neměnné. To znamená, že i dnes to budou sestavy předchozích kol, připomenu později.

Zkusím se tedy odpíchnout z posledního ligového kola, kdy Dynamo vyhrálo doma 2:0 s nováčkem z Verlu. Open byli za favority hned jasně domácí, o tom žádná, ale na hřišti to od začátku znát vůbec nebylo. Bohužel až do 34´, kdy za stavu 0:0 dostel rdku hostující Šapina a pak už se Dynamo mohlo rozjet za lepšími zítřky. Ještě do poločasu dal Arslan 1:0 a v 75´ Kammerknecht 2:0. Můžeme sice jen spekulovat o tom, jak by Dynamo hrálo, kdyby Verl nehrál v deseti, ale je nutné alespoň říci, že Dynamo měli lehčí roli než Viki Koln.

Viki vyhrála venku, také na hřišti nováčka – RW Essen – 4:1. Srovnání Verl a RWE vyznívá jednoznačně pro Essen, myslím tím hlavně podmínky klubu, ale to sem teď nepatří. Tady jde o to, že Viki dominovala na hřišti hned od začátku rozdílem třídy. V půli vedli poklidem 2:0, když si pak ještě Bastians dal vlastence, nebylo již o co hrát. 15 min před koncem Engelmann alespoň snížil, ale v nastavení ještě dokonce střídající Handle přidal čtvrtý gol Viktorky.

Takže suma sumárum, nepřijde mi dnes tedy Dynamo jako favorit, při nejmenším by kurzy měly být dle mého minimálně ve stejné rovině. Ještě dodám dnešní absence, ale jak jsem řekl úvodem, nic nového tam není, takže jedou oba při starém.

Domácím chybí A. Becker, Lorch a L. Marseiler. Hosté jsou zase bez Akoto, R. Becker, L. Herrmann, Kade, Oehmichen, Seo a Vlachodimos.