Gomez - Ghibaudo | M15 Forbach Autor: ejkejej

29.9.2022 10:45
Tenis
M15 Forbach
2022-09-29 13:00:00
2.19
4
Gomez
TIPSPORT CZ/SK
vítěz

Tady jsem čekal, jestli se ještě nezvedne zpět kurz, na Tipsportu dva solidní analyzátoři chytili obrovskou value (kurz 3.59 na Gomeze). Nestalo se tak a vypadá to spíše na opačný trend. Jelikož já tu mám Gomeze za favorita, jdu tedy i teď do tipu na něj.

Celým jménem Federico Agustin Gomez je solidní futures hráč z Argentiny. Zajímavostí je, že díky své výšce (191 cm) těží ze svého podání a tak má lepší bilanci na outdoor hardu než na antuce. Z letoška tam má jedno semifinále a 2x čtvrfinále a dost zajímavé skalpy. Vyjma porážky s Elsayedem tam navíc nevidím porážku s horším hráčem než je on sám. Zápas se hraje v indooru, kde sice odehrál tento týden první zápas, ale předpoklady na tento povrch má. S Pontjodikromem v prvním kole neztratil podání a nastřílel 12 es.

Proti Argentinci bude stát domácí mladík Antoine Ghibaudo. Na profi okruhu zatím hodně neznámé jméno, jelikož ve svých 17 letech odehrál v dospělém tenise pouze 5 zápasů a první výhru si připsal včera. V juniorce je v top 30, takže své kvality mít určitě bude. V prvním kole vyřadil snadno slabšího krajana Lestira 62 61, i tak ale dokázal 2x prohrát servis a 66 % vyhraných míčů po prvním a 45 % po druhém podání nejsou nejlepší statistiky.

Za mě tady ani náhodou nemůže být Gomez outsider, vyjma domácího prostředí Ghibauda, pro něj zde hrají prakticky všechny aspekty.