Ilkel Cem - De Loore Joris | ATP Oeiras Autor: strecho

7.1.2023 11:42
Tenis
ATP Oeiras
2023-02-05 12:05:00
1.91
3
Ilkel
TIPSPORT CZ/SK
Ilkel

Ahojte, po dlhej dobe Vám pridám jeden tip.

Podme sa spolu pozrieť na semifinálový zápas na challengri v Oeiras, kde sa stretnú Turek Cem Ilkel (ATP 378) a Belgičan Joris De Loore (ATP 341)

Ilkel mal tragický prvý polrok minulej sezóny, kvôli čomu sa prepadol až do štvrtej stovky. Ako som avizoval ešte pri minulých tipoch v starom roku, s príchodom halových turnajov príde nový, iný Ilkel. To sa dokonale potvrdilo, Turek spravil vo Vilniuse z kvaldy až finále, následne v Bergame opäť úspešná kvalifikácia a stopka až na kvalitnom Novakovi a v Bratislave to bola krasojazda a Cem nás niekoľkokrát potešil. Opäť z kvalifikácie až do SF so silnými skalpami Bergsa, Marchenka či Van Rijthovena. V nastolenom trende pokračuje aj v novej sezóne, má to aktuálne 4-0, aj keď z toho boli 3x trojsetové winy, ten prejav sa mi pozdával. 

Včera zmietol Debrua 6:1, 6:2.

De Loore svojho času patril do druhej stovky, ale kompletne vynechal sezónu 2019, 2020 a poriadnu porciu zápasov odohral až minuly rok. Rozhodne má svoje kvality, on tu tiež v štyroch zápasoch nestratil ani set, ale povedzme si úprimne, súperi nič moc. Gutierrez, Leshem, Dougaz či Oliviera rozhodne nie sú na úrovni Ilkela, resp nehrajú s takou formou ako on. 

Osobne, včera som hral i Prizmiča, pri ktorom som si myslel, že De Looreho dokáže poraziť. Nepodarilo sa, no dnes som presvedčený o opaku. No a kurz na Ilkela je priam luxusný a musím si ho zahrať.

GL