Famalicao - Rio Ave | 1.liga, Portugalsko Autor: AC28rm1

20.1.2023 06:40
Fotbal
1.liga, Portugalsko
2023-01-22 21:30:00
1.81
1
Over 2 goly ahc
PINNACLE
počet gólů

Sedemnáste kolo portugalskej Priemeiry prinesie nedeľný zápas medzi štrnástym Famalicao a desiatym Rio Ave. Famalicao delia od šestnástej barážovej priečky iba tri body a vyzerá byť súčasťou pätice ktorá sa bude snažiť o to, aby nevypadli z prvej ligy. Navyše dvanásta Boavista aj trinásty Estoril majú zápas k dobru, čo znamená že domáci začínajú strácať aj na pohodlný stred.

Famalicao  síce predvádza dobré výkony v pohári, postúpili do ďalšieho kola Taca De Portugal, avšak trochu utrpeli ligové výsledky. Prehrali dva zápasy proti favoritom, najskôr podľahli doma 1:2 štvrtému Sportingu a v ostatnom kole vonku tretiemu FC Porto 4:1. Porto vybavilo zápas po tom, čo nastrieľali štvorku už v prvom polčase. Sklamaním je bezgólová remíza na pôde predposledného Maritima, pozitívom výhry 0:2 nad deviatym Chavesom a 2:1 nad ôsmou Vizelou. Dá sa povedať, že Famalicao nemá problém s ofenzívou – gól strelili v posledných 4 zápasoch, ako aj v posledných 4 domácich zápasoch.

Rio Ave sa zatiaľ pohybuje v pohodlnom strede tabuľky, a na boj o pohárové priečky to určite nevyzerá. Koniec koncov, na piatu priečku strácajú sedem bodov. Nachádzajú sa v miernom downtrende, keď nevyhrali už tri zápasy v šnúre. Po sklamaní v podobe domácej remízy 1:1 s predposledným Marítimom Funchal  korunu nasadila prehra 0:1 v ostatnom kole s posledným Pacos Ferreira. Išlo o prvé víťazstvo outsidera v tejto sezóne.Vonku je Rio Ave priemerným mančaftom s negatívným skóre 8:13. Priestor na zlepšenie tam teda je.

Famalicao je doma gólovo vcelku plodné, navyše seberovní súperi mu nerobia väčšie problémy. Rio Ave dostalo motivačnú facku v podobe domácej prehry, a túto sa bude snažiť odčiniť. Kvality na to má, otázkou je ako sú na tom psychicky. Skúsim OVER 2 góly ahc v kurze okolo 1,80, v čom vidím hodnotu. Fair odhadujem niekde okolo 1,70. GL!