Werder Bremen - Union Berlin | 1.liga, Německo Autor: AC28rm1

23.1.2023 22:39
Fotbal
1.liga, Německo
2023-01-25 19:30:00
1.61
1
Over 2 goly ahc
PINNACLE
počet gólů

Brémsky Werder stojí pred neľahkou úlohou zastaviť strmhlavý pád a zároveň si nespraviť ďalšiu hanbu v súboji s Unionom Berlin, ktorý je momentálne na pohárovej tretej priečke. Werder je na desiatej priečke, no pri súčasnej forme môžu na bezstarostný stred zabudnúť.

Werder Bremen zažíva kritické obdobie. Jesennú časť Bundesligy končil dvomi prehrami – najskôr ich deklasoval líder z Mníchova 6:1 a potom doma podľahli 1:2 piatemu mančaftu tabuľky – Lipsku. Ak jeseň končila zle, jar začala doslova hororovo.  Že bude sused v tabuľke, jedenásty FC Kolín viesť už po 36 minútach 5:0 a nakoniec vyhrá 7:1, nepredpokladal snad nikto. Slabou útechou Brém je, že dokázali streliť gól v posledných piatich zápasoch. Je to však k ničomu popri katastrofálnej obrane. 11 zo 16 zápasov Brém skončilo rezultátom ODG.

Union Berlin končil jesennú časť tiež rozpačito, domáca remíza 2:2 s pätnástym Augsburgom neoslnila, no prehry 5:0 s Leverkusenom a 4:1 s Freiburgom sú alarmujúce. Zaujímavosťou oboch zápasov je, že obom oponentom stačil na takúto kanonádu jeden polčas – Leverkusen nastrieľal päťku v rozmedzí od 46 do 76 minúty a Freiburg štyri góly v rozmedzí od 4 do 45 minúty. Je pravda, že proti Freiburgu hral Berlín už od 19 minúty v oslabení. Aký to však je kontrast oproti začiatku sezóny, keď sa Union držal na špici Bundesligy a prvú prehru okúsili až v 8 kole. Vonku Union prehral štyri z posledných 5 zápasov. Gól inkasovali v posledných 6 zápasoch.

Brémy sú psychicky na dne, ktovie ako sa to odrazí na ich hre pred vlastným publikom. Myslím si, že ani Union nie je v najlepšej hernej pohode, aj keď naposledy dokázali otočiť zápas s Hoffenheimom a vyhnúť sa domácej hanbe. Skúsim pomerne štedrý kurz 1,60 na OVER 2 góly ahc. Pod 1,50 by som to už ale nehral. GL!