Mansouri - Gobat | M15 Monastir Autor: ejkejej

19.5.2023 10:29
Tenis
M15 Monastir
2023-05-19 11:00:00
1.63
3
Skander Mansouri
TIPSPORT CZ/SK
vítěz

Čtvrtfinále tradičního futures turnaje v Monastiru, ve kterém se utkají domácí Skander Mansouri proti Francouzi Adrienu Gobatovi.

V případě Mansouriho jde dnes doslova o domácí prostředí, jelikož on toho má v Monastiru odehráno  spoustu. Musím říct, že od Skandera jsem čekal trošku více než, že se bude potloukat mezi futures a challengery. Na futurech samozřejmě patří vůbec k tomu nejlepšímu, ale dlé mého se mohl dostat klidně i do druhé stovky a hrát výhradně challengery. Šlo o velmi dobrého juniora i univerzitního hráče. V seniorském tenise si připsal 16 ITF titulů. Letošní sezóna mu ze začátku moc nevyšla, ale předminulý týden tady vyhrál titul. Minulý týden sice skrečoval Te Rigelemu, teď už zase normálně nastupuje. Skanderovo velkou zbraní je servis.

Gobat až do letošního roku paběrkoval v kvalifikacích, pouze na jednom turnaji se dostal do čtvrtfinále. Letos je to nicméně jiná písnička, proto je taky dnes kurz, jaký je. Má tam dvě finálové účásti a i několik zajímavých skalpů, pravidelně však lepší hráče zatím ještě porážet nedokáže. Včera se Sekulicem tahal téměř tři hodiny a teoreticky by zase mohla dolehnout únava.

Zkušenosti, prostředí a kvalitativní rozdíl by v tuhle chvíli měl hrát pro Skandera Mansouriho. Fortuna má dokonce 1.70, ale tam je to hodně složité si vsadit. Za mě fair kurz na hranici zhruba 1.50.