Slovenské Parlamentné Voľby |OLA | Parlamentné voľby 2023 Autor: NaNdor Bets

12.9.2023 16:02
Ostatní
Parlamentné voľby 2023
2023-09-30 07:00:00
1.55
4
OĽaNO over 7.01%
TIPSPORT CZ/SK
Počet percent

Výnimočne tip mimo basketbal. 

Víťaz minulých volieb v roku 2020 matovičove OĽaNO. Hneď v úvode chcem upozorniť, že nie som volič ani fanúšik OĽaNA, no táto lajna je skutočne nízko. Budem stručný, keďže by som nerád komentoval politické dianie na Slovensku za posledné 3 roky. 
 
A teraz už k samotnej stávke. V roku 2020 dosiahlo hnutie Igora Matoviča 25.02%. Vinou chaotického riadenia štátu sa napokon prepadol až k súčasným preferenciám. Pred voľbami v 2020 nepredikovala OĽaNU žiadna “renomovaná” agentúra verejnej mienky viac ako 15%. Jediným komu sa podarilo skutočný výsledok volieb predikovať bolo VOX POLITICO. 
 
VOX POLITICO je agentúra, ktorá slúži na analýzu trendov verejnej mienky. Prieskumy robí každý deň a práve preto dokáže (povedal by som, že najpresnejšie a s predstihom) odhadnúť vývoj preferencií. Prístup k týmto prieskumom má každý, kto si zaplatí mesačné členstvo. 
 
V súčasnosti zaznamenáva VOX POLITICO rastúci trend matovičovho hnutia už mesiac a pol a momentálne dosahuje 11.9%. VOX POLITICO dokázalo s takmer dvojtýždňovým predstihom (pred agentúrami AKO, FOCUS, MEDIAN a ďalšími) predikovať pád Hlasu či rast Progresívneho Slovenska, čo nám v súčasnosti dokazujú aj stavkové kancelárie, ktoré prestávajú favorizovať Hlas na tretie miesto respektíve kurz na výhru Progresívneho Slovenska je najnižšie od vypísania. 
 
Matovičovi výrazne pomohla kampaň, ktorú nazval diskusia bez ochranky, kde chodil po Slovensku a na verejných miestach diskutoval (skôr by som povedal, že sa hádal) s ľuďmi. Líder hnutia OĽaNO dokáže s obdivuhodnou ľahkosťou obvinovať z chýb jeho minulej vlády ostatné koaličné strany (SAS, Sme Rodina), pričom sa sám niekedy prichytím, že mu na pár sekúnd verím. Predošlou vetou som chcel zdôrazniť, že sa neobávam prepadu OLANA po volebných diskusiách, keďže Matovič dokáže zdatne (aj keď častokrát klamlivo) argumentovať. 
 
Momentálne má Tipsport hranicu 7.01% za kurz 1.55, no pre odvážnejších je na Fortune či NIKE aj hranica 8.00 za 1.8. 
 
Politiku sledujem aktívne už niekoľko rokov a môj osobný názor je, OĽaNO dosiahne vo voľbách niečo medzi 8 a 9 percentami. 

Na záver by som ešte doplnil, že OĽaNO kandiduje v koalícii a teda vo voľbách potrebuje získať minimálne 7%.