Děčín - Pardubice | NBL, muži, Česko Autor: xavier

22.9.2023 17:48
Basketbal
NBL, muži, Česko
2023-09-23 18:00:00
2.37
2
Pardubice
TIPSPORT CZ/SK
výsledek zápasu

Než jsem to nabral pro sebe, tak nám kurz popadal, nicméně pořád je tam hodnota. 

Pardubice sázím nerad, ale tady nemohu jinak. Oni jsou vždy favorit na medaile, ale je to banda takových ......, že to vždycky do.... a mají v nejlepším případě brambory. 

Jenže ten kádr, který má kouč Repeša (mimochodem za mě jeden z nejpřeceňovanějších trenérů v lize) letos k dispozici, je opravdu nadstandardní. Za Nymburkem a Opavou suverénně třetí nejlepší. Repeša má letos vlastně rotaci 10 hráčů a mladíky Vrábela s Kheilem. Přičemž poslední jmenovaný už loni hrával 20 minut na zápas ve Slavii a je dobrým střelcem.

Máme tu z těch opor jinak Vyorala, Šafarčíka, Pekárka a veterána Švrdlíka. Z posil musím vypíchnout shooting guarda Bryce Alforda, jenž měl loni výborná čísla v polské lize, která je jinak min. o půl levelu lepší, jak NBL. Zkrátka Pardubice mají 10 opravdu nadstandardních, nebo slušných hráčů, s tímto se musí nějak pracovat. 

Naproti tomu Děčín oslabil o Nicholse, s nímž odešlo 20 bodů na zápas, ale i skvělá obrana - patřil loni k hráčům s nejvyšším průměrem zisků na zápas. Dále tam už není Josipovič a Bruner, to jsou zejména do obrany citelné podkošové ztráty.

Takže odešli 3 hráči základní rotace, ale přišel jen ze třetí Bundesligy Cubbage za Nicholse (v přípravě slušně řečeno neoslnil a laboroval i s drobným zraněním) a pak ze sestupivšího Hradce veterán pivot Šturanovič. Ten sice nějaké body dá, ale neubrání skoro nikoho. 

Kouč Grepl má tedy skvělé Waltona, Pomikálka a Svobodu, dále Cubbage, Šturanoviče a Kroutila, a když přimhouřím oko tak Macháče. Jinak mladé a ti v Děčíně opravdu kvalitu nemají. Jako problém bych viděl i odchod rozehrávače Jansy, který sice tolik nehrál, ale když už jo, tak neměl špatné vstupy a na 10 minut byl fajn. Mladý Slowiak no nevím. Postupně asi bude na úrovni Jansy, ale nemá absolutně žádné zkušenosti. Takže vyvážet míče kromě Waltona může Cubbage nebo Svoboda, ale... Navíc Walton mívá občas problémy s hloupými útočnými fauly, takže tady bude asi Válečníky tlačit bota.

Abych to shrnul. Oby týmy by měly být komplet. V Děčíně se hraje blbě, je to repríza loňské SF série, kdy Děčín vyhrál 4-3 na zápasy. Táhne s Beksou šest domácích výher v řadě, statisticky se tohle musí zlomit. Děčín má letos o půl levelu horší mančaft, než loni a Beksa naopak o půl lepší. Prostě tady bych nevypsal ani omylem víc, než 2,1. Pořád beru, , že je to první kolo, dále že pardubický trenér Repeša je schopen prokoučovat kde co a Děčín dokáže bránit, takže vkládám jen 2 jednotky do kurzu 2,37. GL!