Sinner - Medvedev | Nitto ATP Finals Torino SF Autor: Kubhajzl

18.11.2023 09:02
Tenis
Nitto ATP Finals Torino SF
2023-11-18 14:40:00
2.33
2
Medvedev
TIPSPORT CZ/SK
vítěz zápasu

     vs.    

První z dnešních blockbusterů a já nemohu jinak.

Janči tu hraje velmi dobře a zatím neprohrál zápas ale sehrál tu už 8 náročných a dlouhých setů a to už mže být malinko znát.

Žene ho hodně podpora publika které ho tlačí a doslova ho dotlačilo až sem v obou posledních zápasech jak s Djokerem tak i Runem.

Zejména poslední zápas s Runem si myslím že kdyby se hrálo kdekoliv jinde než zde tak by vypustil jako včera Danil a pošetřil by síly ale tady si to nemohl dovolit.

Myslím že to však bylo Pyrrhovo vítězství které mu sebralo zbytečně moc sil a i když si nebral MTO tak se chytal za bedra opakovaně a myslím že tam může být menší zdravotnií problém.

Ta podpora publika je motivátorem ale na druou stranu může být i svazující bo všichni čekají že postoupí do finále či spíše že to tu dokáže celé vyhrát zvláště když je prvním Italem v SF turnaje v celé jeho 54-leté historii.

Danil je Lišák mazaný a na konci roku mi připadne že sem přijel v pohodě a koncentrovaný - má tu v boxu i manželku a dítě a plně se soustředí.

Včerejší zápas vůbec nebereu v potaz on už říkal dopředu že to nebude chtít s Carlitem protahovat když měl SF v kapse a prohra mu seděla si myslím i z důvodu že Sinner je pro něj pořád malinko přijatelnější než Jannik.

V prvních 2 zápasech s Rublevem a zejména pak se Zverevem hrál opravdu výborně a líbílo se mi zde že je zase ice-cold a hraje si to svoje.

On to tu celé už jednou dokázal celé vyhrát a zkušenosti má na rozdávání.

Včera naplnil svůj scénař, moc se nezpotil a v hlavě si myslím že už měl dnešní zápas jednoznančně.

A já myslím že mu dnešní zápas může sednout ze 2 důvodů.

Tím prvním je že na Jannika umí zahrát - vede s ním 6-2 - poslední 2 zápasy ve Vídni a Pekingu s ním nedávno ale prohrál a myslím že prahne po odvetě a to hodně. Potřetí v řadě si myslím že s ním prostě neprohraje a dnes do toho dá maximum.

Druhým faktorem je prostředí a publikum - Danil s Djokerem patří k nejméně oblíbeným hráčům na okruhu a dnes proti němu bude stát celá hala - a to je právě to, co Danila a Djokera motivuje maximálně a dokáže je to vyhecovat - oni když je proti nim pubklikum tak je ještě gesty nahecují proti sobě a just na truc začnou hrát právě svůj best tenis.

Motivace vrátit mu 2 letošní porážky, právě tady v Itálii na TM myslím Danila namotivuje do jeho beast modu a Jannika zde porazí dnes.

Samozřejmě to nebude lehké - čekám dlouhý zápas i na 3 sety ale věřím Danilovi.