Souboj o první místo ve skupině Alpe Adria Cupu. Obhájce titul Dabrowa Górnicza to má 3-1, Spišská 3-2. Poláci prohráli jediný zápas právě na Spiši, kde padli 92-94 po prodloužení, když jim po většinu zápasu absolutně nepadaly trojky.
Mají tak Rytířům co vracet. Ten tip je vlastně hodně proti Spišské. Ta sice jela do Polska už včera, ale dnes kvůli nemoci nenastoupí kvarteto López, Antoni, Kigab a Reeves. Navíc je už několik dní nemocen hlavní kouč Teo Hojč, ale i bez něj tým minulý týden porazil v AAC Kapfenberg a v domácí lize Lučenec (to ale byli Kigab a Reeves, s Kapfenbergem i López).
Dnes se do sestavy vrací pouze Dalibor Hlivák, takže asistent trenéra Erich Korfanta bude mít k dispozici šest opěrných hráčů - Hliváka, Pipkinse, Mrviše, Juríčka, Smithe a Fuska + mladé, kteří kvalitu nemají.
Dabrowa sice tahá čtyři porážky v polské lize za sebou, ale byly vesměs hodně těsné. Na tento pohár mají velkou kvalitu a tady by to měl být zápas úplně v pohodě o dvacet. Fér handicap tu mám na základě okolností cca -16,5 v rovině a to jen proto, že může dojít k podcenění a Dabrowa si často s obranou neláme hlavu. 4 jednotky na Pinnacle. Tipáč -11,5 za 1,7 (pořád hratelné), Fortuna, Betano, Nike (komu to vezme) taky mají. Případně korigujte v Livku. GL!