Je tu další kolo a s ním i další duel hlavního (over ) sudího Kučírka a ten dnes píská overový match-up Opava - Písek.
Mimochodem, tento rozhodčí (spolu s Vošahlíkem a Kecem) rozhodoval i podzimní utkání těchto soupeřů v Písku, kde Opava vyhrála 96-87.
Utkání jsem viděl a taky jsem tam tipoval over. Dnes oproti minulu tu máme line o 3 body výš, ale podle mě to přehodí i tak.
Mimochodem, v říjnovém duelu rozhodčí poslali na šestkovou čáru sourhnně aktéry k celkem 68 TH. A Nebýt písecké slabé úspěšnosti trojek v tom zápase, tak by utkání atakovalo i 190b.
Jasně, v Opavě nejsou zrovna lapače koše, ale i tak loni duel s Ivanem Trojanem ve vánočním čase skončil 105-94 a ty týmy a jejich filozofie se příliš nezměnily. Písek hraje opravdu rychle a Opava sice už tolik ne, na druhou stranu má v týmu fantastické trojkaře a silné pivoty Howarda s Puršlem. A nadto Opava se příliš obranou nezabávý, viz mj. v posledních týdnech 93 bodů od Ostravy a 92 od Děčína.
Oba týmy navíc nejdou díky tvrdé hře pro fauly daleko a já věřím, že tady to zase k 60 TH půjde, což overu pomůže.
Za Písek je out Haiblík, Novotný a Burda, což dost zúží rotaci, zejména Burdy je škoda. Takže velké minuty dostane Sýkora, který třeba bude po čase atakovat triple-double. Za Opavu chybí Kouřil a Váňa.
Tady mám vzhledem k okolnostem fér kurz 1,45 - takže na over 174,5 si za 1,74 u Tipáče políčím. 2/5 a GL!