Dnes si vybírám zápas ze spodku skupiny A2 mezi Jindřichovým Hradcem a Slavií.
Do konce nadstavbové části zbývá osm kol a pro Jindřichův Hradec je to dnes jedna z posledních možností zabojovat o vyhnutí se baráži o NBL. Na předposlední Slavii ztrácí pět výher.
Slavia samozřejmě myslí na předkolo play off - tady jí chybí dvě vítězství na Pardubice a Ostravu. Slavia hloupě podlehla doma Pardubicím ve středu 80-84. Zápas rozhodly trestné hody (12/22 Slavie oproti 22/26 Pardubicím) a také tři útočné fauly Slávistů v posledních čtyřech minutách.
Slavia je tým, který umí bránit, když chce a potřebuje to. Trenér Růžička si na defenzivě zakládá. Před zápasem v Jidřichově Hradci vyhlásil, že pro jeho tým už začíná "play off" - protože pro Slavii už není kam uhnout. Nevýhodou tipu jsou rychlí rozehrávači Slavie Watson-Gayle a Bonner, kteří, pokud chtějí, zakončují útoky rychle.
Podobně to má Jindřichův Hradec, který tedy extra dobrou obranu nemá, ale faktem je, že doma v jeho zápasech padá méně bodů. Konkrétně 167 a venku 172. V posledních sedmi duelech Lions navíc padlo jen 2x over 164 bodů.
Slavia i Jindřichův Hradec se letos utkaly třikrát a padlo 156, 153 a 158 bodů. Já věřím, že vzhledem k důležitosti utkání se dnes bude bránit a snad tedy obě družstva nepředvedou nějaká vysoká procenta střelby.
Pro under hrají i rozhodčí, trojice Pokorný - Karafiát a Petrák nejsou z těch, kteří by pískali všechno. Za mě tedy dnes dvě jednotky na under 164,5 - fér hranici mám za kurz cca 1,8 o dva body níž.