Dobře, toto taky asi nebude nejlehčí tip, ale za ten kurz si Sršně podám. Oni tahají s Ústím sérii sedmi porážek v řadě (za poslední dva roky), což tedy měli v zimě i s Opavou a zlomili to.
Bude to zápas dvou celků, které minulý týden porazily Nymburk. Samozřejmě, že osa Slunety je silná, vynikající sezonu má Vyoral, své si zahraje Pecka a samozřejmě pak cizinci v čele s Davidsonem.
Ale v Písku se před vyprodanou sokolovnou hraje blbě komukoli. Písek potřebuje vyhrávat, na dálku bojuje s Opavou (oba 16-15) o vyhnutí se předkolu play off. A rozdávat už nesmí hlavně doma. Ústí samozřejmě hraje o udržení čtvrté pozice před Děčínem.
Písku i nadále chybí klíčový pivot Martin Svoboda, ale solidně jej zastupuje Karlovský, z lavičky pak i Kozák. Dále jsou mimo hru guardi Šurý se Zvolánkem. Za Slunetu je mimo pivot Pecháček, jenž letos taky hraje velmi dobře.
Věřím v kouzlo písecké sokolovny. Klíčové pro mě je, že kromě absence Svobody jsou ve formě oba guardi Sýkora s Burdou, jakož i Týml, což spolu s Karlovským a Šlechtou by mělo na Ústí platit. Snad osmička Sršňů od soboty (kdy ve 4Q v Opavě už totálně šlapali vodu) zregenerovala a dnes s pomocí svých fans vyhraje. Fér 1,75 - Tipáč.