Takvý klasický tip na zápasy naší repre. Původně jsem uvažoval o něčem na Švédy, ale vypadl jim ústřední rozehrávač Hakkanson z ACB ligy, takže do nějakého minusového handicapu se pouštět nebudu.
Hala Hovet ve Stockholmu bude prakticky vyprodaná (9000), naše čeká bez Satoranského, Kyzlinka a dalších velmi těžký duel.
Pointou tipu je, že typologie našich borců jsou střelci a a víc jak polovina hráčů je s obranou na štíru. Samozřejmě pro tip potřebujeme, aby nám to padalo z dálky. Máme tam Peterku, Bálinta, Krejčího, Sehnala a další nebezpečené šutéry z dálky. Pod košem bude tvrdit muziku Karnik. Jsem zvědavý, jak se v ostrém kvalifinačním mači předvede Nečas.
Švédsko má zátím v kvaldě bilanci 1-3 a tohle je pro ně takřka existenční duel. Pokud by prohrálo, může na postup do další fáze kvalifikace zapomenout, naopak naši (2-2) postoupí. Švédové se budou opírat o mladíky z NCAA / G-League Cadeau a Klintmana, dále ostrostřelce Larssona z Miami (NBA), či guarda Pantzara z Bilbaa.
První zápas letos v Pardubicích vyhráli Češi 97-80. Netvrdím, že uvidíme duel nad 170b (bez Satyho a Hakkansona), ale 162,5 bodu lajna za ten kurz mi přijde velmi solidní.